Rekomendacje dla Akademii Trenera Biznesu JAK-MD™

Miałam przyjemność uczestniczyć w II edycji Studiów Podyplomowych Akademii Trenera Biznesu, które zostały zorganizowane na Uniwersytecie Łódzki

Wybór tego kierunku był dla mnie przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”, ponieważ proponowane przez Akademię obszary tematyczne były dla mnie jako nauczyciela bardzo istotne i przydatne. Zależało mi na rozwinięciu kompetencji interpersonalnych, które codziennie wykorzystuję w swojej pracy: umiejętność pracy z grupą, budowanie sprzyjającej atmosfery, radzenie sobie z emocjami.

Od zawsze chciałam jednak pracować z innymi nauczycielami jako szkoleniowiec, dlatego szczególnie cenne okazały się zajęcia teoretyczne (tych było niewiele) i warsztatowe, które ukierunkowane zostały na projektowanie szkoleń (definiowanie celów, etapy tworzenia programów szkoleniowych, identyfikację potrzeb, sposoby i metody ewaluacji).

Dzięki pracy z trenerami Akademii nabrałam więcej odwagi we własne możliwości, nabrałam wiatru w skrzydła i dziś jestem świadomą trenerką. Współpracuję jako szkoleniowiec z wieloma placówkami edukacyjnymi (np.: WODN w Łodzi, Edunation) oraz z wiodącymi na rynku oświatowym wydawnictwami (Lektor Klett i Nowa Era). Uczestniczę jako prelegentka w konferencjach związanych z oświatą oraz samodzielnie prowadzę szkolenia dla Rad Pedagogicznych.

Każdemu, kto już teraz pracuje z grupą (lub ma to dopiero w planach) polecam uczestnictwo w Akademii Trenera Biznesu. Jest to wspaniała placówka: nastawiona na rozwój każdego uczestnika, a kadra to wyjątkowi trenerzy, którzy nie „teoretyzują”, lecz przekazują mega dawkę praktycznej wiedzy.

Anna Życka, EXPERTSCHOOL

Dzięki studiowaniu na UŁ w ramach Akademii Trenera Biznesu JAK-MD, zdobyłam kompetencje, które pozwoliły mi samodzielnie zaprojektować autorskie warsztaty i spotkania rozwojowe. Nauczyłam się moderowania pracy grupy i osadzania spotkania w czasie. Mogę śmiało stwierdzić, że dzięki możliwość doświadczania wielu różnorodnych treningów, przekonałam się o tym w jakim kierunku sama chcę iść i na czym opierać swój warsztat pracy. To było bezcenne doświadczenie, które nadal owocuje. Pozdrawiam wszystkich, którzy towarzyszyli mi w tej rocznej drodze i realizują się w swoich obszarach działań

Aleksandra Peterman-Szlaga antropolog kultury, trener, edukator